Dekoracje ścian - porady

Fototapety z efektem cegły, kamienia, drewna

Odpowiedni klimat i charakter pomieszczenia można stworzyć nie tylko za pomocą mebli czy dodatków, ale także dzięki odpowiednio zaaranżowanym ścianom. Niezwykle modnym rozwiązaniem, szczególnie w nowoczesnych wnętrzach, jest wykańczanie ścian kamieniem albo drewnem. Świetnym sposobem na uzyskanie takiego efektu są fototapety zapewniające odpowiedni wystrój bez zamieszania związanego z kuciem czy pyleniem oraz z możliwością prostej zmiany wystroju, jeśli w przyszłości pojawi się taka potrzeba.

Zmień wnętrze fototapetą

Niewielkie wnętrza nie są prostymi w aranżacji. Wydaje się, że kilka ustawionych w nich rzeczy zdecydowanie przytłaczają i stają się niemal klaustrofobiczne. Ten problem dotyczy głównie właścicieli starszych blokowisk, w których po prostu mały metraż jest normą w dodatku niepoprawnie zaprojektowaną. Ustawność powierzchni pozostaje bezdyskusyjna — tutaj trudno cokolwiek zmienić nie dokonując wielkiego remontu, ale w szybki i prosty sposób można poniekąd powiększyć wizualnie cały pokój, stosując nowoczesne fototapety, które są nie tylko ozdobą, ale przede wszystkim elementem chętnie wykorzystywanym przez uznanych aranżerów wnętrz.

Salon w stylu skandynawskim

Mimo iż styl skandynawski charakteryzuje się jako prosty, lubi dodatki z naturalnych produktów - lnu, wełny lub bawełny, które nadają mieszkaniu ciepła: poduszki, narzuty, koce.

Fototapeta do salonu i sypialni - jak wybrać?

Modne fototapety zyskują coraz więcej zwolenników. Słusznie nazywa się je perfekcyjnymi dekoratorkami wnętrz, które w kilka chwil całkowicie je odmieniają i modelują przestrzeń. Nie mniej stając oko w oko z tysiącem różnych możliwości, niełatwo dokonać ostatecznego wyboru. Problem wydaje się narastać, jeśli oprócz pejzaży kochamy geometrię i już na poziomie tematyki zaczynają się przysłowiowe schody. Jak wybrnąć z tego impasu? Cenną odpowiedzią jest samo wnętrze i styl, w jakim urządzamy mieszkanie. Podpowiemy zatem jak wybrać fototapety do salonu i sypialni.

Jak wieszać obrazy?

Niełatwa sztuka wieszania obrazów Obraz na ścianie potrafi zdziałać cuda, dobrze dobrany praktycznie każde pomieszczenie przekształci w unikalne wnętrze z charakterem — prawdziwa trudność polega jednak nie tylko na doborze tego odpowiedniego płótna, a również na jego odpowiednim zawieszeniu, jak to zrobić, aby uzyskać jak najlepszy efekt?

Informacja

Block title

Visit our blog

Zamknij
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.