Dekoracje ścian - porady

Fototapety z efektem cegły, kamienia, drewna

Odpowiedni klimat i charakter pomieszczenia można stworzyć nie tylko za pomocą mebli czy dodatków, ale także dzięki odpowiednio zaaranżowanym ścianom. Niezwykle modnym rozwiązaniem, szczególnie w nowoczesnych wnętrzach, jest wykańczanie ścian kamieniem albo drewnem. Świetnym sposobem na uzyskanie takiego efektu są fototapety zapewniające odpowiedni wystrój bez zamieszania związanego z kuciem czy pyleniem oraz z możliwością prostej zmiany wystroju, jeśli w przyszłości pojawi się taka potrzeba.

Zmień wnętrze fototapetą

Niewielkie wnętrza nie są prostymi w aranżacji. Wydaje się, że kilka ustawionych w nich rzeczy zdecydowanie przytłaczają i stają się niemal klaustrofobiczne. Ten problem dotyczy głównie właścicieli starszych blokowisk, w których po prostu mały metraż jest normą w dodatku niepoprawnie zaprojektowaną. Ustawność powierzchni pozostaje bezdyskusyjna — tutaj trudno cokolwiek zmienić nie dokonując wielkiego remontu, ale w szybki i prosty sposób można poniekąd powiększyć wizualnie cały pokój, stosując nowoczesne fototapety, które są nie tylko ozdobą, ale przede wszystkim elementem chętnie wykorzystywanym przez uznanych aranżerów wnętrz.

Salon w stylu skandynawskim

Mimo iż styl skandynawski charakteryzuje się jako prosty, lubi dodatki z naturalnych produktów - lnu, wełny lub bawełny, które nadają mieszkaniu ciepła: poduszki, narzuty, koce.

Fototapeta do salonu i sypialni - jak wybrać?

Modne fototapety zyskują coraz więcej zwolenników. Słusznie nazywa się je perfekcyjnymi dekoratorkami wnętrz, które w kilka chwil całkowicie je odmieniają i modelują przestrzeń. Nie mniej stając oko w oko z tysiącem różnych możliwości, niełatwo dokonać ostatecznego wyboru. Problem wydaje się narastać, jeśli oprócz pejzaży kochamy geometrię i już na poziomie tematyki zaczynają się przysłowiowe schody. Jak wybrnąć z tego impasu? Cenną odpowiedzią jest samo wnętrze i styl, w jakim urządzamy mieszkanie. Podpowiemy zatem jak wybrać fototapety do salonu i sypialni.

Jak wieszać obrazy?

Niełatwa sztuka wieszania obrazów Obraz na ścianie potrafi zdziałać cuda, dobrze dobrany praktycznie każde pomieszczenie przekształci w unikalne wnętrze z charakterem — prawdziwa trudność polega jednak nie tylko na doborze tego odpowiedniego płótna, a również na jego odpowiednim zawieszeniu, jak to zrobić, aby uzyskać jak najlepszy efekt?
Zamknij
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.