Fototapeta w salonie

Bez najmniejszych wątpliwości salon to miejsce reprezentacyjne. To w nim spędzamy swój wolny czas i to tutaj podejmujemy gości. Nie w każdym mieszkaniu jest takie pomieszczenie, które można interpretować jako salon, ale kilka trików przy użyciu fototapety pozwoli z małego pokoju stworzyć fenomenalną przestrzeń.

Fototapeta do salonu z prawdziwego zdarzenia może zawierać elementy optycznie go pomniejszające. Mówimy oczywiście o przestronnych i dużych powierzchniach. W tego rodzaju wnętrzach można zastosować fototapety graficzne oraz posiadające duże wzory czy obrazy.

W małych pomieszczeniach, które mają urosnąć do rangi salonu fototapeta ma ogromne znaczenie i zadanie. Musi powiększyć przestrzeń i optycznie ją rozjaśnić. Wybierzmy tę utrzymaną w jasnej kolorystyce o elementach przestrzennych. Sprawdzą się fototapety z pejzażem i geometryczne przestrzenie.

Fototapeta w sypialni

Sypialnia to zupełnie inne miejsce od salonu. To tutaj chcemy znaleźć spokój i odpoczynek, a także subtelność i namiętność. Fototapetę do sypialni wybieramy więc w zależności od tego, jaki efekt i wydźwięk chcemy uzyskać. Naturalnie nie jest preferowana swego rodzaju krzykliwość i agresywność, ale pożądany jest właściwy — czyli oczekiwany przez nas — wydźwięk.

Podobnie jak w przypadku salonu musimy zadbać o modelowanie przestrzeni, a więc do mniejszych pomieszczeń wybieramy jaśniejsze fototapety o drobniejszych motywach i odwrotnie, dużym sypialniom przytulności dodadzą ciemniejsze barwy i większe obrazy.

Nowoczesne sypialnie pokochają fototapety awangardowe i déco panels, tradycyjne nabiorą nostalgicznego czaru dzięki fototapetom z kwiatami czy różnorodnymi pejzażami. Stylizowane alkowy nabiorą charakteru dzięki urokliwym fototapetą vintage oraz retro.

W sypialniach jest także miejsce na odrobinę szaleństwa, chociaż to powinno być zamknięte w określonych ramach. Spokojnie można sięgnąć po abstrakcję utrzymaną w kolorach beżu, lawendy czy delikatnej zieleni.