Efekt drewna

Fototapety z efektem drewna pozwolą nadać każdemu pokojowi indywidualnego charakteru. Doskonale sprawdzą się nie tylko w salonie, ale również w pokoju dziennym, w przedpokoju czy gabinecie. Takie rozwiązanie jest idealnym sposobem na urozmaicenie aranżacji w nowoczesnym stylu, w których drewno, obok metalu, odgrywa bardzo istotną rolę. Przy pomocy fototapety można podkreślić industrialny charakter pomieszczenia. Efekt drewna pozwala na dużą różnorodność – fototapeta może przedstawiać bale drewna, deski o nieregularnych słojach czy bardzo prosty wzór imitujący panele drewniane. Tym samym fototapetę można dostosować do charakteru danego pomieszczenia, jak i do swoich indywidualnych preferencji.

Efekt cegły


Efekt cegły to rozwiązanie ponadczasowe – równie dobrze sprawdzi się w domach urządzonych w klasycznym stylu, jak i we wnętrzach z nowoczesną, często bardzo surową aranżacją. Imitacja cegły na ścianę może występować w klasycznym kolorze, jak i w obecnie popularnej wersji białej lub szarej. Fototapeta z białą cegłą rozjaśni wnętrze i optycznie je powiększy, dodając całości lekkości oraz niepowtarzalnego charakteru. Może stanowić także bardzo prosty sposób na odświeżenie pomieszczenia, a nawet stać się głównym akcentem dekoracyjnym. Równie dobrze fototapety z efektem cegły sprawdzą się w salonie, jak i w kuchni czy przedpokoju. Będą też świetnie współgrać z wystrojem biura, lokalów usługowych, a nawet pubów. Efekt cegły pozwala na prosty montaż, bez niepotrzebnego remontu, pyłu i bałaganu. Miłośnicy niebanalnych rozwiązań mogą też postawić na fototapety z wzorami 3D, które pozwalają na uzyskanie ciekawego efektu wizualnego i uczynią ze ściany główny element dekoracyjny pomieszczenia.

Efekt cegły

Efekt kamienia


W nowoczesnych aranżacjach wnętrz bardzo modne staje się stosowanie różnych materiałów naturalnych. Prym wiedzie przede wszystkim drewno czy cegła, ale coraz częściej w projektach można zauważyć także kamień. Zaaranżowanie wnętrza z jego użyciem jest jednak nie tylko czasochłonne, ale też wymaga dużego nakładu pracy, a przede wszystkim pociąga za sobą wysokie koszty związane z remontem i zakupem surowca. Dobrym rozwiązaniem wydaje się więc efekt kamienia na fototapecie. Taką fototapetę wystarczy tylko nałożyć na ścianę posmarowaną klejem, by w ten sposób odmienić dane wnętrze. Co jednak najważniejsze – fototapety gwarantują dużą dowolność – od klasycznych, surowych wzorów po projekty 3D zapewniające ciekawy efekt wizualny, który z pewnością przykuje uwagę.

Efekt kamienia