Przenieś swój pokój dalej.


Fototapeta nie jest wytworem współczesności. Większość z nas zna ten produkt doskonale, ale przez lata projektanci wnętrz skutecznie omijali to rozwiązanie. Powodem była mała atrakcyjność i kiepska jakość. Wraz ze wzrostem możliwości technologicznych zmieniły się także i fototapety, które stały się drzwiami do nowoczesnego designu za niewielkie pieniądze.

Z jednej strony proste w swoim założeniu, z drugiej szalenie atrakcyjne fototapety zmieniają zwykłe ściany, które są poniekąd dużym ograniczeniem przestrzeni, w niecodzienny i fenomenalny widok. W bogactwie możliwości nietrudno znaleźć właściwe rozwiązanie do każdego pokoju. Ekskluzywne fototapety z wizerunkiem dystyngowanych salonów perfekcyjnie powiększą przestrzeń niewielkich pokoi dziennych. Kolorowe, wprost baśniowe spełnią marzenia dzieci o komnatach, rajskich ogrodach i pirackich statkach. W nowoczesnych wnętrzach doskonale będą prezentowały się geometrie, które w fenomenalny sposób powiększają i modelują przestrzeń. Ciągnące się alejki starych miast przeniosą powierzchnię pokoju w dal, a tym samym zbudują dodatkową przestrzeń.

Fototapeta z klasą


Remedium na zbyt niskie, wąskie lub ciasne wnętrza jest fototapeta, ale ta nie może być oderwaną od całości. Wybierając fototapety do domu czy mieszkania, należy wziąć pod uwagę styl, w którym czujemy się najlepiej. W nowoczesnym, minimalistycznym wnętrzu fototapeta retro będzie tworzyła pewnego rodzaju dysonans, którego lepiej unikać.

Pamiętajmy o efekcie, który chcemy osiągnąć. Fototapety pozwalają nam zmienić przestrzeń, dodać jej metrażu, złagodzić skosy lub dodać jej miękkości i przytulności. Kluczem jest wzór oraz kolorystyka — w małych wnętrzach idealnie sprawdzają się fototapety z jasnymi akcentami, wzory geometryczne i mozaikowe. Szukając tych odpowiednich, fototapet należy zwrócić uwagę na wysoką jakość gwarantowaną przez producenta.